” Wieńce dożynkowe – tradycją święta plonów”

Na przełomie miesiąca lipca i sierpnia przeprowadzone zostały  warsztaty pt.” Wieńce dożynkowe – tradycją święta plonów”  realizowane przez Gminne Centrum Kultury w Radomyślu nad Sanem z siedzibą w Chwałowicach a współfinansowane przez Lasowiacką Grupę Działania w Nowej Dębie z projektu  "Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Wydarzenie współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

 
"Wakacje z wartościami" wizyta w Izbie Regionalnej w Antoniowie

"Wakacje z wartościami" wizyta w Izbie Regionalnej w Antoniowie

 
b_1024_768_0_0___images_stories_2018_lgd_dozynki_2018.jpg
 
Wycieczka do Izby Regionalnej

Wycieczka do Izby Regionalnej

 
Z wizytą w Izbie Regionalnej

Z wizytą w Izbie Regionalnej

15 kwietnia 2018 r. w piękne wiosenne popołudnie Izbę Regionalną w Antoniowie odwiedziła grupa nauczycieli i uczniów z Zespołu Szkół nr 330  im. Nauczycieli Tajnego Nauczania z Warszawy.

Przez chwilę znaleźli się w innej rzeczywistości.  Z wielkim zainteresowaniem oglądali znajdujące się eksponaty a jest ich ponad 400. Czekało na nich także wiele niespodzianek m.in. quiz, w którym należało odpowiedzieć, do czego służą wybrane eksponaty  tj. cierlica, międlica, okile, półkoszki, żarna itp. Mnóstwo radości i zadowolenia sprawiły zajęcia manualne - pranie na tarze, cięcie piłą „twoja –moja” i wykonywanie fotografii z „Izbowymi”  przedmiotami.

Pobyt w Izbie Regionalnej na długo pozostanie w pamięci odwiedzających.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 2 z 46