Przed świąteczne spotkanie w szkole w Ciszycy

Nauczyciele i prezes Stowarzyszenia w Ciszycy koło Tarłowa, zaprosili nas na warsztaty pisankowe. Grupa dzieci z tamtejszej szkoły skrzętnie malowała  jajka aby mieć własnoręcznie wykonaną pisankę do koszyczka wielkanocnego.Cieszy fakt,że możemy reprezentować gminę na zewnątrz przekazując naszą wiedzę i umiejętności.

 
Pisankowanie w Chwałowicach

Święta Wielkanocne to czas obfitujący w różnego rodzaju tradycje.

Pisanie pisanek i tworzenie kraszanek to nieodłączny,  podstawowy element tych świąt.

Zatem, na warsztatach w GCK uczniowie ze szkoły w Chwałowicach  poważnie podeszli do tego tematu i wykonali własne, niepowtarzalne pisanki.Do ozdoby wykorzystano różne techniki.Najpopularniejsze to jajka gotowane w cebuli a potem techniką drapankową zdobienie ich.Druga technika to technika batikowa polegająca na nakładaniu wosku na jajko i gotowaniu w wywarze z naturalnych roślin-łupinach orzecha,buraczkach,zielonym życie,łupinach cebuli,jagodach.Niektórzy do ozdoby jajka wykorzystali bibułę,paseczki do quilingu,serwetki, kolorowe karteczki.

Samodzielnie wykonana pisanka daje wiele satysfakcji.

 
Wielkanocne ozdoby

Ten rok obfitował w bibułkarskie  fantazje.

Organizowane konkursy były inspiracją do spotkań na warsztatach bibułkarskich. I tak w tym roku poza spotkaniem w szkole w Woli Rzeczyckiej i w Rzeczycy Długiej bibułowe kwiaty robiliśmy  wspólnie z kołami gospodyń wiejskich w Dąbrówce Pniowskiej,Witkowicach,Chwałowicach, Orzechowie.

Efektem tych spotkań były piękne palmy, które zdobyły   wysokie miejsca w Powiatowym Konkursie.

Gratulujemy! i zapraszamy do wspólnych zmagań manualnych  z bibułką.

 
Warsztaty bibułkarskie -Wola Rzeczycka,Rzeczyca Długa

Jak urozmaicić dzieciom ferie?.....o to zatroszczyli się  nauczyciele i pani dyrektor PSP w Woli Rzeczyckiej oraz Stowarzyszenie na rzecz wspierania sołectwa Musików  i Rzeczyca Długa. Bibułkarstwo to tradycyjne, ale już nieco zapomniane rękodzieło artystyczne. Polega ono  na wykonywaniu ozdobnych kwiatów z bibuły i krepiny. Jest to pracochłonne i wymagające cierpliwości zajęcie, ale też ciekawy sposób na spędzanie wolnego czasu. Piękne kwiaty rozkwitające w naszych dłoniach rekompensują włożony trud.

Na warsztatach zapoznaliśmy rodziców i dzieci z różnymi metodami i technikami bibułkarstwa: wycinaniem, skręcaniem, zwijaniem, rolowaniem, cukierkowaniem. Spryt i chęci stworzyły całą game przeróżnych kolorowych kwiatów, które  wyglądały jak żywe rośliny.

 
Trio z Rio- warsztaty w Olchowej
Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image https://scontent-cdg2-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xft1/v/t1.0-0/q81/s526x395/12688110_940024906088757_6231184153713776975_n.jpg?oh=3f7c9010bbb8d77fff7c7b011fb969e1&oe=57697080

Zdjęcie użytkownika Trio z Rio.

 

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 8 z 46