Śniadanie Mieszka I
b_1024_768_0_0___images_stories_mieszko.png Zapraszamy uczniów szkół z terenu Gminy i wszystkich chętnych chcących przeżyć chwile w "przysłowiowych" czasach Mieszka I.
 
3 maja

b_1024_768_0_0___images_stories_3_maja_plakat_3maja_plakat.jpgSerdecznie zapraszamy,na chwilę z patriotycznym akcentem.

 
Życzenia świąteczne
kurczak.jpg
Wszystkiego dobrego życzą organizatorzy Izby Regionalnej
 
Przed świąteczne spotkanie w szkole w Ciszycy

Nauczyciele i prezes Stowarzyszenia w Ciszycy koło Tarłowa, zaprosili nas na warsztaty pisankowe. Grupa dzieci z tamtejszej szkoły skrzętnie malowała  jajka aby mieć własnoręcznie wykonaną pisankę do koszyczka wielkanocnego.Cieszy fakt,że możemy reprezentować gminę na zewnątrz przekazując naszą wiedzę i umiejętności.

 
Pisankowanie w Chwałowicach

Święta Wielkanocne to czas obfitujący w różnego rodzaju tradycje.

Pisanie pisanek i tworzenie kraszanek to nieodłączny,  podstawowy element tych świąt.

Zatem, na warsztatach w GCK uczniowie ze szkoły w Chwałowicach  poważnie podeszli do tego tematu i wykonali własne, niepowtarzalne pisanki.Do ozdoby wykorzystano różne techniki.Najpopularniejsze to jajka gotowane w cebuli a potem techniką drapankową zdobienie ich.Druga technika to technika batikowa polegająca na nakładaniu wosku na jajko i gotowaniu w wywarze z naturalnych roślin-łupinach orzecha,buraczkach,zielonym życie,łupinach cebuli,jagodach.Niektórzy do ozdoby jajka wykorzystali bibułę,paseczki do quilingu,serwetki, kolorowe karteczki.

Samodzielnie wykonana pisanka daje wiele satysfakcji.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 8 z 46